odkaz na úvodní stránku

- vývoj


V. ROČNÍK AVL JE HISTORIÍ, JAKÝ BYL ?

V neděli 28.9.2003 proběhl poslední hrací den V.ročníku amatérské volejbalové ligy smíšených družstev, jehož se pravidelně od vzniku AVL účastní i zástupci SK Špičák reprezentující družstvo Šumavské laviny. Vyvrcholením celého ročníku byl již tradiční ples volejbalistů, který se tento rok konal 4.10.2003. Zde proběhlo i vyhlášení výsledků AVL. Letošní ročník byl pro Šumavskou lavinu velmi úspěšný a po dramatických bojích a zdravotních problémech hned několika členů týmu, zejména v podzimní části ligy, obsadila 1. místo ve II. Lize a vybojovala postup do ligy I. Na úspěchu se samozřejmě podíleli všichni členové družstva, ale asi největší oporou družstva byl Miroslav Hrstka, který byl také vyhlášen nejlepším hráčem týmu. Všichni se těšíme na jarní část již 6. ročníku AVL a musíme se snažit načasovat své výkonnostní formy co nejoptimálněji včetně doléčení zdravotních problémů, které družstvo postihly na podzim 2003. Vzhledem k tomu, že naše hráčská základna je velmi chudá a AVL poměrně časově náročná, výsledky závisí hlavně na účasti našich opor M. Hrstky a Z. Founě.

Na fotografii vidíte aktuální sestavu Šumavské laviny zleva nahoře: Miroslav Hrstka, Olga Weinfurterová, Milan Hais, Zdeněk Founě , zleva dole: Petra Hrstková, Petra Cvachovcová (všimněte si, že sestava je poněkud netradiční, neboť většina týmů hraje v klasickém složení 2 ženy a čtyři muži –pravidla totiž stanovují, že na hřišti musí hrát za tým minimálně 2 ženy)

A nyní se podívejme co přinesl pátý ročník z pohledu pořadatelů.

  1. Měli jsme neuvěřitelné štěstí na počasí. Všechny hrací dny se odehrály na venkovních kurtech, což je vůbec poprvé v celé historii AVL. Tato skutečnost měla také velmi pozitivní efekt na hladký průběh AVL.
  2. Vzhledem ke komplikacím v areálu ve Svrčovci jsme byli v podzimní části nuceni přistoupit na novinku : umístění některých hracích dnů mimo naše areály. Děkujeme všem zástupcům družstev, kteří nám takto s organizací AVL pomohli. Odezva od všech zúčastněných družstev byla pozitivní a my hodláme v tomto trendu pokračovat. Nejsme schopni zorganizovat 10x ročně AVL vlastními silami. V příštím ročníku bude AVL decentralizována ještě více než v letošní podzimní části, aby to usnadnilo organizaci výboru AVL. Tuto skutečnost hodláme protlačit i do výše startovného, tudíž družstvo, které zorganizuje hrací den bude mít poloviční startovné.
  3. Nově jsme zavedli zápisy o utkání a hodnocení rozhodčích. Obojí mělo svůj přínos a hodláme v tom pokračovat i v příštím ročníku. Novinkou nejspíše bude povinnost družstva slovy komentovat proč udělilo rozhodčímu známku 3 a horší.
  4. Ve třetí lize se objevilo několik nových družstev a všechna zvládla svojí premiérovou účast na výbornou.
  5. O postupujících a sestupujících do dalšího ročníku je rozhodnuto. Avšak vše se bude řešit až podle stavu přihlášených družstev v únoru-březnu 2004.
  6. Během ročníku se objevily i některé potíže viz. neúčast delegovaných rozhodčích na zápase, neúčast na jednom hracím dni, několik ukradených půllitrů v baru na Čedíku, ... Nutno však konstatovat, že vzhledem k mohutnosti akce byly všechny problémy vyřešeny ke spokojenosti zúčastněných.
  7. Na závěr chceme poděkovat všem hráčům a družstvům, která se zúčastnila letošní AVL, neboť svojí vlastní činností a pomocí napomohli k velmi hladkému průběhu ročníku. Je velmi pozitivní, že všichni již vědí "co mají dělat" a dokáží pomoci tak, aby jednotlivé hrací dny probíhaly jak mají, což je velice slibnou představou pro další ročníky. Doufáme, že AVL v Klatovech ještě nějaký rok fungovat bude :)))

Podrobné informace:  www.unileasing.cz/AVL

 
Zpět na začátek -